huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Burun Küçültme

Burun estetiği en sık uygulanan estetik cerrahi   prosedürlerinden birisidir.

Burun estetiği ile burun boyutu küçltülebilir,   büyütülebilir, ucu veya suratının şekli değiştirilebilir, burun delikleri   daraltlabilir veya dudakla burun arası değiştirilebilir. Ayrıca   doğumsal bozukluklar, kaza veya ameliyatlarla edinilen bozukluklar, ve   solunumsal sorunlar da estetik olarak düzeltilebilir, görünümü düzeltip kişinin   kendine olan güvenini arttırabilir.

Burun estetiği ameliyatnda yaş önemlidir. Bir çok estetik cerrah   yüz gelişimini bozmamak için kızlarda 14-15, erkeklerde birkaç yıl daha  sonrasını beklemeyi tercih etmektedir. Ayrıca genç hastanın sosyal ve duygusal   durumu da göz önünde bulundurulmalı, kendisinin ve ailesinin ne istediği kesin  olarak bilinmelidir.
Genellikle burun içinden yapılan kesilerle girişim  uygulandığı için burun estetiği ameliyatı sonrası iz kalmaz, ancak  teknik   gerektiren, burun deliklerinin küçültülmesini içeren ameliyatlardan sonra burun   tabanında küçük izler kalabilir.
Tecürbeli bir estetik cerrah tarafından yapılan  burun ameliyatı sonrası komplikasyon nadiren ortaya çıkar, yada kolaylıkla   halledilebilecek niteliktedirler. Ancak yine de enfeksiyon, burun kanaması veya   anesteziye bağlı reaksiyonların görülme olasılıkları göz ardı edilmemelidir. Bu   riskleri azaltmak için cerrahın ameliyat öncesi hazırlık dönemi ve sonrası için  yapacağı uyarlara sıkça uyulmalıdır.